JAK RADZIĆ SOBIE Z MIGRENĄ?

MIGRENA W DOMU I W PRACY

Wykonywanie codziennych obowiązków z obciążeniem w postaci migreny bywa ponad ludzkie siły.


Mój dzień z migreną jest stracony, całkowicie wyjęty z życiorysu. Nic nie widzę , nic nie słyszę. Przeszkadza mi najdrobniejszy hałas. Najchętniej schowałabym głowę do szafy, żeby nie widzieć nawet promyka światła. – wypowiedź Magdy¹ –

Migrena w domu i w pracy

Aż 79% badanych migreników przyznało, że musiało kiedyś z powodu ataku zrezygnować ze swoich planów. Tyle samo respondentów wie, że migrena to poważny problem, którego nie można bagatelizować². Jednak są i tacy, którzy uważają, że migrenik przesadza. Dla tej grupy obrazowe porównanie: wystarczy wyobrazić sobie 5 minutowy spacer do autobusu, który męczy bardziej niż przedzieranie się przez dżunglę bez maczety.

Ponad połowa badanych uważa, że jednym z najważniejszych czynników wywołujących migrenę jest stres. Potęguje go również sam atak. Walczysz nie tylko z migreną, ale również narastającym poczuciem winy z powodu niewypełnionych obowiązków. Dlatego, już po zażyciu specjalistycznego leku na migrenę, postaraj się odciąć od tych myśli i zrelaksować.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czym jest migrena?