Czym jest migrena?

OBJAWY MIGRENY

Migrena mieści się w grupie „bólów głowy”, jednak to coś więcej niż sam ból głowy. Migrena to zaburzenie nerwowo‐naczyniowe, a osoby na nią cierpiące odczuwają intensywne, rwące, jednostronne, pulsujące bóle głowy, które trwają od 4 do nawet 72 godzin¹. Niestety silny ból głowy to tylko jeden z dokucziwych objawów migreny:

Podczas dnia pracy, zwykły ból głowy nie jest problemem. Na ogół chwila odpoczynku i łyknięta tabletka przynosi ulgę po kilku minutach. Z migreną jest inaczej. Czasami nawet trudno przewidzieć kiedy Cię nawiedzi, a jak już zapuka do drzwi- zazwyczaj i tak jest za późno. Każda łyknięta tabletka przeciwbólowa przechodzi bez echa! Według mnie migrena rozwija się inaczej, źródło bólu wydaje się być głębiej - na ogół tak ją odróżniam od zwykłego bólu głowy.² - wypowiedź Magdy -


Nadwrażliwość na światło

Nawet słabe światło może powodować ból fizyczny. Nadwrażliwości na światło doświadcza ok 96% migreników³. Większość osób podczas ataku najchętniej chowa się w ciemnym pokoju i czeka aż dolegliwości ustąpią.

Migrena... To raniące oczy tysiącami ostrzy światło, nawet naturalne, także w pochmurny dzień! – wypowiedź Ani² –

Nadwrażliwość na dźwięk

Ok 87% osób podczas ataku migreny jest nadwrażliwych na dźwięk³. I mówimy tu o prawdziwej nadwrażliwości - nie tylko hałas powoduje ból, ale nawet najdrobniejsze dźwięki mogą być trudne do zniesienia.

Hałas to każdy szmer, nawet kliknięcie myszką wydaje się być jak igła wbita w sam środek mózgu. – wypowiedź Piotra² –

Nudności

Ok 46% osób cierpiących na migrenę przez cały czas trwania ataku odczuwa utrzymujące się i powracające nudności³. Mogą być powiązane z wymiotami, które dają uczucie tylko chwilowej ulgi.

Dla mnie jednym z bardziej uciążliwych objawów towarzyszących atakom migreny są dolegliwości żołądkowe (wymioty, biegunka), często tak silne jak przy zatruciu. – wypowiedź Kamili² –

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czym jest migrena?