Czym jest migrena?

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE
PYTANIA DOTYCZĄCE MIGREN

Jakie są najczęściej zadawane pytania odnośnie migren?
Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje odnośnie migreny i leczenia jej.


Czym jest migrena?

Migrena to zaburzenie nerwowo-naczyniowe, a osoby na nią cierpiące odczuwają intensywne, rwące bóle głowy wraz z symptomami czuciowymi, tj.: mdłości i nadwrażliwość na światło oraz dźwięki. Ataki migreny trwają od 4 do nawet 72 godzin¹. Dowiedz się więcej o migrenie.

Jak postępować w przypadku migreny? Czy migrenę można wyleczyć?

Niestety migreny nie można całkowicie wyleczyć. Możemy jednak nauczyć się z nią odpowiednio 'postępować', a także unikać sytuacji lub czynników wywołujących ataki. Należy również wiedzieć, że istnieją specjalne leki na migrenę. Stosując je można zmniejszyć intensywność ataku lub skrócić czas jego występowania. Dowiedz się więcej jak postępować z migreną.

Jakie są objawy migreny? Jak można rozpoznać atak migreny?

Silny ból głowy jest zaledwie jednym z uciążliwych symptomów migreny. Przed samym atakiem mogą wystąpić także inne objawy: zaburzenia widzenia, drętwienie kończyn i twarzy a nawet problemy z wymową. Odkryj najczęściej występujące objawy migreny.

Czym jest migrena z aurą ?

Około jedna trzecia migreników doświadcza migreny z aurą. Gwiazdki, plamki, migotanie światła lub kolorowe zygzakowate linie pojawiają się przed oczami i zaburzają widzenie. Często możemy odczuwać mrowienie lub drętwienie, najcześciej rozpoczynające się od palców jednej ręki i przechodzące do ramienia i jednej ze stron głowy lub języka. Innym, rzadziej występującym objawem są problemy z mówieniem i znalezieniem właściwych słów. Aura rozwija się stopniowo i trwa od 5 do 20 minut, zazwyczaj nie przekracza 60 minut.

Jak długo trwa atak migreny?

Atak migreny może trwać od kilku godzin do kilku dni, a sama faza bólu głowy od 4 do 72 godzin. Dowiedz się więcej o przebiegu i różnych fazach ataku migreny.

Jak dochodzi do powstania migreny? Co wywołuje atak migreny?

Istnieje szereg czynników, które mogą wywołać atak migreny. Jednak nie są dokładnie znane przyczyny tej choroby. Dowiedz się więcej o przyczynach, które mogą prowadzić do ataku migreny.

W jaki sposób można zapobiegać atakowi migreny?

Wprowadzenie kilku zmian w życiu codziennym może pomóc w zmniejszeniu liczby ataków migreny. Dowiedz się więcej o zapobieganiu atakom migreny.

Jakie zmiany zachodzą w mózgu przy ataku migreny?

Migrena jest dolegliwością, w przypadku której po nagłym tymczasowym zwężeniu naczyń krwionośnych w mózgu dochodzi do ich gwałtownego rozszerzenia. A to z kolei prowadzi do silnego, pulsującego bólu głowy. Na tej stronie znajdziesz szczegółowe informacje o migrenie.

Dlaczego na migrenę cierpi więcej kobiet niż mężczyzn?

Stres to jeden z najważniejszy czynników, które mogą wywołać migrenę. Na migreny związane ze stresem szczególnie narażone są kobiety pomiędzy 20 a 45 rokiem życia. Kobietom w tym wieku często trudno zachować równowagę pomiędzy ich rolą w domu a pracą zawodową. Menstruacja również jest potencjalnym czynnikiem wyzwalającym migrenę. Dowiedz się więcej o migrenie u kobiet.

Co zrobić w przypadku wystąpienia migreny?

Istnieją leki, które łagodzą objawy migreny. Jednym z nich jest Excedrin MigraStop. Excedrin MigraStop eliminuje ból i łagodzi inne objawy migreny, takie jak nudności i wrażliwość na światło i dźwięk. Dowiedz się więcej o lekach na migrenę.

Jak stosować ten lek na migrenę?

Jeżeli odczuwasz silny ból lub pojawiły się u Ciebie objawy aury, zażyj dwie tabletki. Najlepiej jest je przyjąć po wystąpieniu pierwszych objawów migreny.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czym jest migrena?